Doma si taky uklízíš, takže dnes koukneme na to, jak vyčistit sluchátka AirPods. Když je nosíš každý den, není to krásný pohled na ušní maz 🤢, dej tomu 5 minut z víkendu a sluchátka máš jako nová. Není to vůbec nic složitého a když to budeš dělat pravidelně, nebudeš se muset stydět je vytáhnout třeba v emhádečku nebo je půjčit své lásce, když se chceš podělit o nový 🎺 songič, který právě frčí na Spotify. A ne, není to placená spolupráce, jen mám rád Spotify. Tak se usaď, nasaď rukavice a jdeme na to!

Co k tomu budeš potřebovat?

Naší sadu - připravili jsme pytlíček 🧼, ve kterém najdeš všechno (co je k čištění potřeba). Za tuhle cenu v tomhle balení dostaneš nástroje, které vystačí i na více čištění (záleží, jak ti mažou uši). Najdeš tam malý kartáček, kterým odstraníš ty nejhorší nečistoty, 4 větší vatové tyčinky, 10 menších vatových tyčinek, kterými dokonale odstraníš nečistoty přímo na sluchátkách, 4 kousy "žvýkačky", která vytáhne nečistoty z mřížek a vlhčený ubrousek, kterým všechno hezky utřeš. 

Nebaví tě číst? Jeď dolů na konec tohoto návodu, tam najdeš video, které nemá ani jednu minutu.

Jak začít?

První a hlavně asi ten nejdůležitější krok je: Mít 🎧 sluchátka AirPods. Jasné, vyčistíš tím jakákoliv sluchadla, ale tak prodáváme pouzdra na AirPody, ne? Takže sundej pouzdro a hurá na to! 

Z pouzdra vyndáme samotná sluchátka a prozatím je odložíme stranou, těm se budeme věnovat později. Vezmeme ze sady ten největší černý kartáček a odstraníme ty nejhrubější nečistoty. Kartáček skvěle padne do místa, kde jsou sluchátka, tak to tam párkrát otoč a vyndej všechnu špínu. 

Nejhrubší nečistoty sem velkým kartáčkem 

Jakmile dokončíš tento krok, smeť tímhle kartáčkem ještě horní otevírací pouzdro (jo, přesně jako na té fotce tady dole) a klidně nejen to, fantazii se meze nekladou. Jen nedoporučuji používat na zuby. 

Změna nástroje! Vem ten bílý spešl uchošťourek, který odstraní menší nečistoty a tak jím můžeš vyčistit všechny záhyby. Přesně tak, jako to dělá na fotkách 🦸‍♂️ Olda. 

Nabíjecí port je pupík sluchátek - hromadí se tam vše možné z kapsy, kabelky a bůhví odkud ještě. Pokud ti AirPods nenabíjí nebo nabíjí s kabelem jen v určité poloze, tak z 99% bude zanesený právě "pupík". Vezmi ještě menší uchošťourek (ten co vypadá jako párátko) a jemně vyndej nepořádek z nabíjecího portu.

Voalá! Pouzdro jde zase nabít, co? Čapni další nejmenší uchošťour a vrhni se na mřížky sluchátek. Tam toho bude nejvíce... Tady hlavně opatrně a nepoužívej sílu, ať se mřížky neponičí. Stačí narušit strukturu mazu, na zbytek použiješ modrou žvejku ze sady a tou dokonale vytáhneš veškerý maz z mřížek.

Pak to celé ještě můžeš vzít vlhčeným ubrouskem. Final krok je vrácení AirPodů do cool ochranného pouzdra. A pokud tě tvé už omrzelo, můžeš vybírat nová  cooooool pouzdra.

A je to! Ani to nebolelo, zabralo to pár minut, ale uděláš tím zase velkou parádu. 

Nebaví tě číst? Video najdeš tady na našem YouTube!